חדשות

חוקרים ב"שיבא" הודיעו על הצלחתם לבודד נוגדן המיועד לטיפול בחולי סרטן

חברת "מרק" רכשה את החברה שפיתחה את המוצר ביחד עם החוקרים מ"שיבא" - פרופ' גל מרקל ופרופסור יעקב שכטר; התרופה היא חלק מגל התרופות האימונו-תרפיות

מימין: פרופ' יעקב שכטר ופרופ' גל מרקל (צילום: "שיבא")

המרכז הרפואי "שיבא" הודיע אתמול (ד') על הצלחתם של שני חוקרים מבית החולים, לבודד נוגדן שעשוי לשמש בסיס לתרופה המיועדת לטיפול בחולים במחלות סרטן מתקדמות, ביניהן: מלנומה, סרטן ריאות, סרטני שלפוחית השתן, הקיבה, המעי הגס והשחלות.

החוקרים הם פרופ' גל מרקל ופרופסור יעקב שכטר, והנוגדן שפיתחו מבוסס על מחקר שנעשה במעבדות המחקר של המכון לטיפול במלנומה ובסרטן העור ב"שיבא". הוא חלק מגל התרופות האימונו-תרפיות המהוות הבטחה של ממש בטיפול בסוגי סרטן שונים.

השבוע דווח, כי חברת התרופות הבינלאומית "מרק" רכשה את חברת הביו-טק cCAM, שפיתחה את המוצר יחד עם המרכז הרפואי "שיבא", כדי להמשיך בפיתוח ולהביאו לשוק כתרופה חדשנית.

פרופסור שלמה נוי, סמנכ"ל מחקר ופיתוח ב"שיבא", ציין: "כאשר מחקר מסוג זה מתבצע במרכז רפואי שבו מאושפזים חולים להם יש למצוא פתרונות, המדען מלווה את מחקרו כל הדרך מהמעבדה עד מיטת החולה ((bench to bedי BTB). זוהי מהותה של הרפואה התרגומית (Translational Medicine) שאנו משקיעים בה רבות. זהו גם צעד נוסף בשילוב היכולות המדעיות והיישומיות של שיבא בתעשיית הפארמה והביו-טק של ישראל".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' גל מרקל,  פרופ' יעקב שכטר,  המרכז הרפואי "שיבא",  חברת cCam,  חברת "מרק",  אימונותרפיה
תגובות