מערכת החיסון המולדת

גירוי של TLR במהלך הפעלת תאי T מפחית ביטוי של PD-1

החוקרים הדגימו כי ניתן להפחית פעילות של PD-1, על מנת להגביר את הפעילות האנטי גידולית של מערכת החיסון, באמצעות ליגנדים ל-TLR 1/9 ו-TLR7

תאי סרטן (צילום: אילוסטרציה)

ביטוי של רצפטורים האחראים על נקודות בקרה (check point) של תאי T יכול לפגוע במנגנונים החיסוניים האנטי גידוליים. חסימה של הרצפטורים הללו, בדגש על PD-1 ו-LAG-3, אשר מבוטאים במהלך הפעלה של תאי T באמצעות חיסון, יכולה לשפר את הפעילות החיסונית האנטי גידולית.

החוקרים בדקו האם ניתן להפריד את הביטוי של נקודות בקרה של תאי T מהפעלת תאי T בהקשר של גירוי מערכת החיסון המולדת באמצעות אגוניסטים ל-TLR. החוקרים מצאו שליגנדים עבור TLR 1/2, TLR7 ו-TLR9 הובילו לירידה בביטוי של PD-1 על תאי CD8+ T המופעלים ע"י אנטיגנים. ההשפעות הללו מתווכות ע"י שחרור של IL12 מתאים מציגי אנטיגן.

בשני מודלים נפרדים של גידולים, נמצא כי טיפול עם חיסונים אנטי גידוליים משולבים עם ליגנדים של TLR1/2 או TLR7 מעוררים תאי CD8+ T ספציפיים לאנטיגן עם ירידה בביטוי של PD-1 ושיפור התגובה החיסונית האנטי גידולית.

הממצאים שעלו מן המחקר מדגישים את התפקיד של הפעלת מערכת החיסון המולדת במהלך התפתחות של תאי T אפקטורים ומציעים לפחות מנגנון אחד דרגו אגוניסטים ל-TLR יכולים לשמש כחיסון אדג'ובנטי במטרה לווסת את הביטוי של PD-1 בזמן הפעלת של תאי CD8+ T.

מקור: 

Zahm, C.D. et al. (2018) Cancer Immunology Research 6,11.

נושאים קשורים:  מערכת החיסון המולדת,  TLR,  ליגנדים,  תאי CD8+ T,  PD-1,  מחקרים
תגובות