מחקרים

שילוב של ניבולומאב וחיסון pTVG-HP בסרטן הערמונית

חולי סרטן ערמונית M0 אשר קיבלו טיפול משולב עם ניבולומאב וחיסון pTVG-HP חוו האטה בזמני הכפלת ה-PSA. עם זאת, הטיפול לא הוביל להכחדת המחלה

סרטן ערמונית (אילוסטרציה)
סרטן ערמונית (אילוסטרציה)

במחקר שממצאיו פורסמו בכתב העת 'Journal for immunotherapy of cancer' מטרת החוקרים הייתה להעריך את היעילות של חיסון plasmid DNA המקודד prostatic acid phosphatase (pTVG-HP) בשילוב חסימה של PD-1 באמצעות ניבולומאב בקרב חולי סרטן ערמונית חוזר בשלב מוקדם (M0).

כרקע לכך מציינים החוקרים כי בעבר דיווחו על כך של-pTVG-HP הייתה עלייה בפעילות הקלינית כאשר ניתן בשילוב עם פמברוליזומאב בחולים הסובלים מסרטן ערמונית גרורתי ועמיד לסירוס.

במסגרת מחקרם הנוכחי אספו החוקרים חולי סרטן ערמונית M0 אשר טופלו עם pTVG-HP [100 מיקרוגרם במתן תוך עורי (intradermally)] ועם ניבולומאב (עירוי תוך ורידי במינון 240 מיליגרם) כל שבועיים למשך 3 חודשים, ולאחר מכן כל 4 שבועות למשך שנה של הטיפול הכולל. בהמשך, החוקרים עקבו אחר המטופלים למשך שנה נוספת לאחר הטיפול. התוצאים הראשוניים היו בטיחות ותגובת prostate-specific antigen (PSA) מלאה (PSA < 0.2 ננוגרם/מיליליטר).

מתוצאות החוקרים עולה כי מתוך 19 חולים שהשתתפו במחקר, אף אחד לא הגיע לתוצא הראשוני של תגובת PSA מלאה; עם זאת, ל-4/19 (21%) מטופלים נצפתה ירידה ב-PSA של יותר מ-50%. זמני ההכפלה החציוניים של ה-PSA היו 5.9 חודשים לפני הטיפול, 25.6 חודשים בזמן הטיפול (p=0.001) ו-9.0 חודשים בשנה שלאחר מכן ללא טיפול. החציון הכולל של שרידות ללא התקדמות הדמייתית לא הושג. תופעות לוואי בדרגה 3 או 4 כללו אי ספיקה של יותרת הכליה (אדרנל), עייפות, לימפופניה, ועלייה בעמילאז/ליפאז.

עוד עולה מתוצאות החוקרים כי 9/19 (47%) חולים פיתחו תופעות לוואי הקשורות למערכת החיסון (irAE). התפתחותן של irAE ועלייה ב-CXCL9 נקשרו עם עלייה בזמן הכפלת ה- PSA. הדמיית Quantitative NaF PET/CT הדגימה את הרזולוציה של נגעים תת-קליניים ואת התפתחותם של נגעים חדשים בכל נקודת זמן.

לסיכום, ממצאי החוקרים מדגימים כי שילוב של ניבולומאב עם חיסון pTVG-HP בחולי סרטן ערמונית היה בטוח, פעיל מבחינה אימונולוגית, והאריך את משך הזמן עד להתקדמות המחלה. עם זאת, הטיפול לא הכחיד את המחלה. החוקרים מוסיפים כי הדמיה כמותית הצביעה על כך שייתכן וקיים צורך בטיפולים ממוקדים נוספים למנגנוני עמידות לצורך חיסולם של גידולים.

מקור:

McNeel DG, Emamekhoo H, Eickhoff JC, et al. Phase 2 trial of a DNA vaccine (pTVG-HP) and nivolumab in patients with castration-sensitive non-metastatic (M0) prostate cancer. Journal for ImmunoTherapy of Cancer 2023;11:e008067. doi: 10.1136/jitc-2023-008067

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן ערמונית,  ניבולומאב,  חיסון pTVG-HP
תגובות